Hippo stickers 2.0

hippo stickers

Hroší samolepky se po dvou letech dočkaly upgradu a nových obrázků 🙂 Prý když mám „tolik“ uživatelů, měla bych jim udělat radost. Pošťouchl mě k tomu hlavně jeden (v originále španělský) komentář na Google Play: „vtipné, krásné a rozkošné samolepky, jediný nedostatek je, že jich není mnoho, doufám, že časem přibudou další“.

Původní verzi jsem kreslila v Inkscape pomocí křivek. Tentokrát jsem to pojala trochu jinou technikou, stylem, který jsem si mezitím oblíbila. Podle úplně jednoduchých kostrbatých skic jsem je nakreslila „štětcem“ v MyPaint. S kreslicí plochou tam jde jednoduše otáčet (jako když si člověk při kreslení natáčí papír) nebo ji překlápět a když jsem si ještě připravila paletu barev, kreslí se v něm rychle a pohodlně. Pak jsem obrázky vyexportovala do Inkscape, tam převedla na křivky a už je jen sem tam doladila, upravila barvy a vytvořila druhou (růžovou) barevnou verzi.

my paint

Pak přišla na řadu tvorba aplikace pro WhatsApp, aneb ještě že jsem si tenkrát sepsala tenhle návod! I tak jsem ale pár dlouhých chvil strávila zjišťováním, proč se aplikace odmítá zkompilovat. (Nechala jsem totiž updatovat nějaké knihovny, což jsem neměla dělat 🤦. Jinak bych nemusela řešit skoro nic, jenom přidat nové obrázky.) Pak už zbývalo „jen“ udělat novou grafiku pro Google Play Store, všechno to tam nahrát, udělat nový release a počkat na schválení.

Pro Signal se dá balíček se samolepkami vytvořit jednoduše v jeho desktopové aplikaci (viz návod). Vytvoříte si ho vlastně soukromě pro sebe (a můžete sdílet třeba jen mezi kamarády) a teprve pokud byste ho chtěli zveřejnit, přidáte ho na jejich oficiální stránku.

hippo stickers - Whatsapp


hippo stickers - signal app

Trocha statistiky pro zajímavost

googple play statistics

První verze samolepek (pro WhatsApp na Google Play) zatím měla asi 2500 unikátních stažení a momentálně má okolo 500 uživatelů. Nejdřív dlouho nic, pořád asi jen do 50 stažení, a pak to začalo růst. Většina stažení pochází z Google Play search, z jiných odkazů (third-party referrals) přišlo jen asi 160 uživatelů. Na to, že jsem o tom jednou tweetla a dala jeden příspěvek na Instagram (což ale evidentně nemělo žádný účinek), mi to přijde vlastně docela hezký 🙂
A ten zub uprostřed grafu, to jsem na svém webu přesunula jinam soubor s privacy policy k téhle aplikaci (zapomněla jsem, že na něj směřuje odkaz z Google Play), a tak mi ji na pár dní vyřadili ze storu 😁

Ke stažení zde:

Když budete cokoliv sdílet, nebo si samolepky prostě posílat ve zprávách, budu mít radost 🙂

hippo stickers google play store


hippo stickers signal app

Publikováno v rubrice ilustrace, programování, štítky , , , .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *