Patterns

fruit patterns
vzory ovoce a čokoláda
fruit patterns

Před nedávnem jsem v Inkscape kreslila nějaké ovoce do „koláčového“ grafu v aplikaci Pie Chart Maker, kterou jsem programovala do soutěže
Phoenix Phrenzy.

Když už jsem ty ovocné vzory měla nakreslené, inspirovalo mě to dál si s nimi pohrát – fascinuje mě, jak snadno můžu pomocí Elixiru a Phoenix LiveView dynamicky ovládat SVG. A vytvořila jsem aplikaci Patterns. Lze v ní přepínat mezi vzory, měnit jejich velikost, rozestup, náklon – a vše se „live“ mění. Nejhezčí je samozřejmě vzor random, který kombinuje vše dohromady – jeho ukázky vidíte v tomto článku. Časem třeba tyhle střípky programování ještě rozpracuju, nebo se stanou součástí nějakého většího projektu.

Elixir kód

ukázka kódu: funkce „setbgcolor“ nastavuje danému vzoru barvu pozadí

Obrázek níže zachycuje aplikaci, když ještě nefungovala podle mých představ – vloudil se tam bug ;-) Ale vzniklý efekt vypadal zajímavě, třeba ten nápad použiju někdy jindy. Připomíná mi to, když člověk při malování omylem udělá nějaký nechtěný tah štětcem, a pak zjistí, že je vlastně hezký a zajímavý. Jen jsem nečekala, že tohle zažiju i s programováním :-))

patterns work in progress

Publikováno v rubrice generative art, programování, štítky , , , , , .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *