lehká piškotová bublanina bez kypřicího prášku

piškotová bublanina s třešněmi

Správná piškotová bublanina je jednoduchá, jen z pár základních surovin (vejce, cukr, mouka) a nadýchaná vyšlehanými bílky, takže nepotřebuje žádný kypřicí prášek.

Jak to jednou zkusíte – hezky vyšleháte sníh (kdo nemá výdrž, tak za pomoci robota), postupně vmícháváte další ingredience, a těsto zůstává pořád nadýchané – zjistíte, že dávat tam „pro jistotu“ kypřicí prášek je úplně zbytečné.

Na tuto piškotovou bublaninu budete potřebovat:
• 4 vejce (oddělte žloutky a bílky)
• 150 g cukru
• 130 g polohrubé mouky
• špetička soli
• ovoce (asi 500 až 600 g) – třešně, višně, jahody, rybíz, borůvky, maliny…

Toto množství je na klasický velký plech do trouby. Vznikne hodně tenká lehká bublanina, takže málo těsta a hodně ovoce, což je ideální recept, pokud vám zrovna všechno zraje a chcete toho spotřebovat co nejvíc :-))

Postup:
Zapněte troubu (asi na 150°C).
Předem si připravte všechny ingredience, mouku prosijte přes síto, žloutky ušlehejte (rozmíchejte) s cukrem. Plech vymažte (třeba máslem) a vysypte ho hrubou moukou. K bílkům přidejte špetičku soli a vyšlehejte sníh. Do tuhého sněhu pak postupně stěrkou jemně ale svižně vmíchejte nejprve ušlehané žloutky s cukrem a potom mouku. Těsto rozetřete na připravený plech a posypte ovocem. Pečte, dokud… prostě dokud to nevypadá hotové :-) (asi 30 minut).

Dobrou chuť!

bublanina příprava těsta

(Takhle to vypadá, když jednou rukou mícháte piškotové těsto a druhou ho zároveň fotíte. Používám třtinový cukr, proto je těsto tmavší.)

 

piškotová bublanina

Publikováno v rubrice jídlo, štítky , .

One Response to lehká piškotová bublanina bez kypřicího prášku

  1. Helena píše:

    Super jednoduchy receipt, udelam, Helena

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *