Dub a lípa, taška s výšivkou oranžová

vyšívaný list
Druhá z tašek, které jsem ušila k Vánocům.

Asi tak od doby, kdy jsem začala dárky tvořit sama, s nimi nemám problém. V pravý čas vždycky dozraje nějaký nápad a najednou jsou dárky vymyšlené. Vlastně mi přijde jednodušší vymyslet a vytvořit něco na míru, než hledat v obchodech, co by se mohlo líbit. Můžu vřele doporučit :-)

Jak už jsem psala v předchozím článku, rozhodla jsem se, že tentokrát kvůli šití nebudu kupovat žádný nový materiál a použiju to, co už mám doma. Teda – kvůli téhle tašce jsem musela koupit kanafas, který mi došel, ale ten se nepočítá, ten se ztratí ;-)

Taška je sice „oranžová“, ale oranžovou nit na výšivku jsem neměla, tak jsem místo ní použila žlutou a červenou. Dokonce mi to přišlo přímo vhod, protože výšivka je zajímavější, když se v ní zkombinuje a prolíná víc barev. Což člověk právě zjistí, když tu barvu, kterou zrovna potřebuje, nemá. Omezené prostředky podporují kreativitu… Ale stejně mě na závěr překvapilo, že ty listy opravdu vypadají oranžově :-)

Foto hotové tašky:

taška s vyšívanými listy

Podšívka je „ze zbytků“ – i přesto se mi podařilo vybrat látky, které k tašce ladí barevně. Ale byla teda práce to nějak poskládat a dalo mi to taktak :-) Jedna boční strana žlutá, druhá žlutá s kytičkami a dno oranžové.

vyšívaná taška s podšívkou

výšivka na stroji - vyšívaný list

vyšívané listy

vyšívané listy

vyšívané listy

Publikováno v rubrice šití & vyšívání, štítky , , , .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *