kabelka Dubové listy

výšivka  dubové listy

Občas když něco vytvořím, mám pocit déjà vu – jsem překvapená, jak přesně se moje představa zhmotnila, až mám skoro pocit, že ta věc musela existovat už předem. Párkrát jsem si dokonce na závěr na okamžik říkala tyjo, proč to dělám podruhý, vždyť už to mám jednou hotový :-) A nebo je to možná úplně normální, že když se člověk do něčeho ponoří, zdá se mu pak, že to tu bylo odjakživa…

Začala jsem šít malé kabelky, takové ještě promakanější a luxusnější verze mých předchozích vyšívaných taštiček. A luxusnější nejen proto, že na ně občas používám třpytivé nitě a kamínky (když ono to s trochou lesku hned vypadá ještě 2x líp ;-)). Na přední straně mají propracovanou výšivku, což je vlastně ten hlavní důvod, proč je tvořím. Tohle kombinování různých barev nití a vytváření struktur mi přijde úplně úžasné, celá nekonečná dimenze možností. Že z toho na závěr navíc vznikne kabelka, je tak trochu vedlejší efekt. Ačkoliv vybírat pak k té výšivce ještě ladící zadní stranu kabelky, podšívku, barvu zipu a barvu ucha mě vlastně baví úplně stejně.

K jednoduchosti těchto taštiček mě inspirovala taštička se slonem, kterou jsem kdysi dostala od ségry, která ji myslím taky od někoho dostala… prostě jen kapsička na zip a jako ucho bavlněná šňůra. Hrozně ráda jsem ji nosila, ale už byla poněkud v rozkladu, tak jsem si potřebovala vyrobit novou.

taštička slon

Vejde se do ní tak akorát mobil + klíče + malá peněženka + kapesníčky.
I když při vší té její jednoduchosti se ukázalo, že třeba sehnat něco tak obyčejného jako 100% bavlněnou šňůru je trochu oříšek. Nakonec se zadařilo, takže teď asi budu věrným zákazníkem provaznictví.

Jako podklad pod výšivku dubových listů jsem použila šedou látku bavlna + len, kterou jsem úplnou náhodou koupila ve Flex-Texu v Praze. Hned jak jsem ji viděla, věděla jsem, že se mi bude hodit, jen jsem tenkrát ještě nevěděla na co.

Měla jsem představu, že vnitřek listů nechám prázdný a plochu okolo volně vyšiju různýma barevnýma nitěma. A tuhle matnou představu se mi podařilo přesně zrealizovat, protože když jsem kabelku došila, měla jsem pocit, že už jsem ji někde viděla :-)

výšivka - dubové listyvyšívání - dubové listy
vyšívaná taštička - dubové listykabelka s výšivkou - dubové listy

Podšívka je z látky s beruškama – s vnějškem kabelky sice absolutně neladí, ale nemohla jsem si pomoct :-))

A dubový listy už jsem měla trochu nacvičený – tak k ní mám „do série“ i jeden podtácek, který jsem vyšila už dřív.

dubový list výšivka

Publikováno v rubrice šití & vyšívání, štítky , , , , , , .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.