Ovocný sad

Sad

Ovocný sad.

Akryl na plátně, 55 x 45 cm.

sad2

sad3

sad4

 

obraz Sad - skica
Skicy z léta, kterými jsem se inspirovala. Na poli jsou tam naznačené balíky slámy – ty jsem nakonec nenamalovala, nehodily se mi do kompozice ;-)

Sad - skica

obraz Sad - skica

Publikováno v rubrice obrazy, štítky , , , , .

5 Responses to Ovocný sad

 1. Liška píše:

  Další obraz! Pěkně barevně ladí.
  Akorát mi přijde trochu škoda, že není na nebi víc odstínů barev, jen nemíchaná bílá a jeden odstín šedé v různé intenzitě. Kdežto louka má dostatek odstínů pěkně skomponovaných. Už bych hned na tu louku šla! Kdyby nebyl únor :)

 2. Liška píše:

  Tyjo a říkám si:
  jak je to úplně jiný udělat skicu, akvarel, a pak plátno – úplně jinej postup! Mně by to šlo hůř, vycházet z akvarelové skicy a nedělat podle ní zase akvarel, ale plátno. Vůbec vlastně nevím, jestli bych to zvládla … a nedávno jsem dostala od kamarádky obří blok, takže … za pár let to zkusím :)

  • annamae píše:

   Liško, ty jsi vynikající kritik a nic ti neunikne :-)
   S tím nebem a že je tam málo odstínů máš pravdu. Některé části těch oblaků jsem chtěla udělat takové jednoduché a jen čistě bílou… tak mám pocit, že to asi ovlivnilo i zbytek nebe, že jsem ho udělala jen takový strohé, nebo jak to popsat.

   A ta skica, akvarel a pak plátno, to asi ani není postup :-) Ty skicy akvarelem jsou spíš jen tak bokem, pro inspiraci, na nich si zkusím, jak by ta kompozice vypadala, kombinaci barev – nebo jestli to vůbec chci malovat :-) A vždycky se ráda dívám na skicy a čmáranice okolo (myšleno i na skicy ostatních), ne jen na výsledné dílo, tak je sem pro zajímavost dávám taky.

   A obří blok zní jako skvělý dárek, to se vždycky hodí! Tak ať ho vyzkoušíš dřív než za pár let! :-)

 3. Liška píše:

  Jak jsi řekla to slovo „strohé,“ tak jsem si představiula, jak by to nebe vypadalo, kdyby bylo jemně propracované, natož až něžné :)
  a vlastně mi teď připadá báječné tak, jak je!
  Má to zajímavou atmosféru.
  Prostě víš, co děláš. Je to skvělý!

  Ten obří blok bych si mohla o víkendu odvézt k té kamarádce, co mi ho dala, a trochu si pošpásovat v jejich domě :)

  • annamae píše:

   Že vím, co dělám, to bych zas tak úplně neřekla… ale díky ;-))

   Nedávno jsem někde viděla citát, který hezky vystihuje ten stav, kdy už je nejlepší nechat obraz tak, jak je: „There is in art the notion of less is more, which is to say, you don’t torture a painting that has already confessed.“ :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *