Out of the City

tričko ovec z města - ručně malované

Další motiv na tričko.

Napadá mě pro něj název Dotek přírody, Guerrilla gardening nebo Cesta z města (i když ten už je teda zabraný). Ale asi mu nechám původně jen pracovní název Out of the City.

černá ovec - z města - skicy

Takhle vypadaly úplně první skicy :-))

 
Když jsem vybírala barvu trička, na kterou by se obrázek nejlíp hodil, uvažovala jsem i nad černou, tmavě šedou nebo červenou – a celý motiv paneláků vybarvit světle šedou. Ale nakonec mi jako nejlepší, nejjednodušší a vlastně nejelegantnější řešení přišlo použít světle šedé tričko. To se k tématu hodí tak celkově, motiv tím chytře využije odstín podkladu a navíc na triku zbytečně nevznikne velká vybarvená plocha, což je na nošení příjemnější.
A taky nejspíš zvyk ze sítotisku – zjednodušit motiv na co nejmenší počet barev, aby nebylo potřeba tolik sít. Což většinou jen prospěje, návrh se sjednotí a zůstane jen to podstatné :-)

triko ovec z města - barvy

různé barevné varianty

 

V jedné fázi jsem kolem rostlinky ještě chtěla namalovat prasklinu v betonu (There is a crack in everything | That’s how the light gets in“) a dole vyčuhující kořínky, ale pak jsem se rozhodla to zbytečně nezesložiťovat aneb „Dokonalosti není dosaženo tehdy, když není co přidat, ale když není co odebrat.“ :-)

 
A pracovní postup?
Obrázek připravený v počítači na základě skic jsem si vytiskla, pak jsem ho vložila pod tričko a na okně jsem si na tričko podle tohohle vzoru předkreslila obrysy – vytečkovala je tenkým černým lihovým fixem. Myslela jsem, že oproti obkreslování na bílé triko to bude jen nepatrně složitější, jenže jsem zjistila, že obkreslovat něco asi na jakoukoliv jinou než bílou látku je dost na houby, protože skrz barevnou je houby vidět :-) Ale nějak se to nakonec dalo.
Pak jsem předkreslené obrysy obtáhla a vybarvila barvama na textil.

 

Tady je několik fotek z malování:
(Na prvních dvou jsou vidět tečky, kterýma jsem si obrázek předkreslila.)
ovec z města - ručně malované tričko
ovec z města - ručně malované tričko

ovec z města - ručně malované triko

 

A tady už hotové „dílo“ :-)

tričko s ovcí - ručně malované

 

triko ovec z města - ručně malované
 

ručně malované triko černá ovec – město

Publikováno v rubrice handmade, ilustrace, ovec černá :-), štítky , , , .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *