ušito k vánocům – kapsičky

Už je po vánocích, tak sem můžu dát fotky několika věcí, které jsem ušila jako dárky na konci loňského roku. Malé taštičky/kapsičky na kosmetiku a jiné drobnosti.
 
kapsičky na drobnosti - s výšivkou
 

Když šiju něco úplně nového, vždycky si říkám, že kdyby to mělo nějaký nedostatek, tak když to rovnou někomu dám, už se o něm nedozvím a nebudu ho moct doladit… Takže když jsem zkusila ušít první kapsičku, jakmile jsem někam jela, hned jsem ji vzala s sebou, abych ji otestovala. Hodila jsem do ní různé drobnosti – kapesníky, lůj na rty, hřeben, sponky. A fakt mě překvapilo, jak je praktická. Takže teď už se bez ní neobjedu :-) Tím spíš, když má navrchu obrázek a vevnitř veselou podšívku :-)

Navíc je to skvělý objekt na šití. Docela malý – nespotřebuje se moc látky a (když teda nepočítám výtvor navrchu) ani ušití nedá moc práce. Takový ideální „nosič“ obrázku. Můžu se vyblbnout a vyšít a přišít tam cokoliv a zároveň to má i nějakou funkci. Užité umění.

Takže jsem jich postupně pár ušila a při tom doladila velikost a různé „technické“ detaily.
 
vyšívané kapsičky na kosmetiku
 

Kapsičky k vánocům měly různé motivy podle toho, co mají obdarovaní rádi. (Nebo si aspoň myslím, že mají :-)) Vyšila jsem je na stroji a na některé přidala flitry.
Vlastně to byly takové dárky na míru.
 
Tady jsou fotky několika z nich:

vyšívaná kapsička "hudba" - s houslovým klíčem
kapsička Óm
vyšívaná kapsička s muškou
 
Jednu jsem vyrobila i pro sebe. Kudrliny ovčí vlny jsem vytvořila postupným vyšíváním a „vybarvováním“ jednotlivých koleček. Piplačka, ale výsledek je fakt hezký.

vyšívaná kapsička - s černou ovcí
 

A ještě pohled „pod pokličku“ – z rubu vypadají výšivky taky zajímavě:
vyšívaná kapsička - s černou ovcí - rub

vyšívaná kapsička s muškou - rubvyšívaná kapsička s kanárkem - rub

Publikováno v rubrice šití & vyšívání, štítky , , .

6 Responses to ušito k vánocům – kapsičky

 1. jana píše:

  to je úžasný!!! koukám! na ty taštičky sis našla nějaký návod, jak pospojovat podšívku, zip atd. dohromady? a to vyšívání strojem…? to se mi fakt moc líbí a chtěla bych to taky umět!

  • milada píše:

   Dík :-)
   Jak to všechno pospojovat jsem se inspirovala nějakým návodem, ale pak jsem to ještě metodou pokusu a omylu doladila – hlavně jak přišít zip a jeho konce, aby to vypadalo hezky.
   A to vyšívání strojem mě fakt baví – je to prostě jako kreslení :-) A nic složitého na tom není, prvních pár výšivek bylo trochu zubatých, ale pak už to člověk natrénuje. Akorát se hodí mít na to takovou speciální patku, bez ní to jde hůř.

 2. Veber píše:

  Tak tohle je super!!! Vyšívání strojem, nevím jaký máš stroj… pracuješ s látací/quiltovací patkou? Fakt nádhera!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *