modré stromy

Ještě pár obrázků a poznámek z mé kreslířsko-malířské session.

malování - akvarelové barvy a štetce

akvarel - křesla a keřkřesílka pod keřem – pokus o akvarel
 

akryl

křesílka pod keřem – akryl
Tenhle obrázek je poněkud „vyblitý“. Na fotce to tak nevynikne, ale přijde mi, že mu něco hrozně chybí. Teď u kompu bych to přirovnala k úpravě v grafickém editoru, kdy na křivce moc uberete jednu barvu a fotka začne vypadat divně. Nejspíš mu chybí nějaká sytá modř (použila jsem blankytnou [cerulean blue]). Možná proto, že ve viditelném spektru taková modrá je, a když mozek vidí obraz, ve kterém ostatní barvy spektra jsou, očekává tam i tu modrou…..?
 

Napadlo mě to poté, co jsem na obrázek stromu u silnice použila modrý ultramarin a hned to vypadá živějc:
obrázek akryl - pohled na strom
použité barvy: bílá + žluť střední + siena přírodní + světlá červeň + ultramarin modrý + zeleň olivová + zeleň veroneská

obrázek akryl - pohled na strom

Takže zas a znova zjišťuju, že nevystačím jen s pár základníma barvama (jako třeba jen s jednou modrou), jak jsem si myslela, když jsem si začala kupovat jednotlivé tuby. U takových těch školních sad temper vždycky bílá byla hned pryč a jiné tuby jsem zas téměř nepoužila. Tak při pořizování akrylových jsem myslela, jak ušetřím tím, že si koupím jen ty fakt používané. Ani zelenou jsem tenkrát nekoupila, protože ta se přece snadno namíchá z modré a žluté, že :-)

Tak teď mám oproti klasickým sadám místo jedné zelené odstíny dokonce dva a taky dvě různé žluté. Jen oranžovou nevlastním a zatím si pořád myslím, že tu fakt potřebovat nebudu :-)

Publikováno v rubrice obrazy, štítky , , , .

4 Responses to modré stromy

 1. Veber píše:

  Ty jo, to je parádní. Vypadá to docela jednoduše, ale sama vím, že tohle bych nikdy nenamalovala. Výtvarka mi sice nikdy ve škole nebavila, ale vůbec mi to nešlo.

  • annamae píše:

   Díky :-)
   Ono asi záleží, jestli člověka baví u toho sedět… A když ho to baví a vyhraje si s tím, tak i když to objektivně vypadá „nepovedeně“, může to být krásný. Mně např. přijdou mnohem zajímavější obrázky dětí než třeba dokonalé realistické obrazy :-)

 2. Liška Ryška píše:

  A není to tím, že nejsou teplejší odstíny v popředí? Že tmavá zelená popředí splývá s barvou židlí.
  – Protože u Stromu u silnice to tak je – teplejší v popředí.

  • annamae píše:

   Nojo, možná to bude tím :-) Že u těch křesílek jsou teplé tóny spíš vzadu, tak tam vlastně nikde není hloubka. A není jasné, co je v popředí a co v pozadí, tak to pak celé je takové nevýrazné…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *