Dny otevřených dveří na AVU – část druhá

Fotky z výstavy studentských prací na AVU v červnu 2013.

Tahle část je z hlavní budovy AVU, kde vystavují ateliéry malířství, sochařství, nových médií a intermediální tvorby.

 

Ateliér nových médií II

AVU - Ateliér nových médií II
AVU - Ateliér nových médií IIAVU - Ateliér nových médií II
Michaela Mildorfová: instalace Teplé večeře
„Rituál malování talířů vznikl z přemítání o množství času věnovaného periodické činnosti, která nikdy nedojde úspěšného konce, bude ji potřeba znovu a znovu opakovat bez výsledků přinášejících dlouhodobé uspokojení. Zčásti připomínka k množství času věnovaného nedostatečně oceněným domácím pracím, jež neposouvají v dnešní době tolik důležitou kariéru, nepřinášejí peníze, a jejich užitek má délku jepičího života. […] Místo času věnovaného vaření jako zástupnému momentu všech možných zbytečných, ale automatických činností jsem se rozhodla posílit svoje profesní schopnosti a v době přípravy pokrmů se věnovala jejich malbě na talíře.“
Moje řeč, člověk uvaří a hned je to pryč a může vařit znova! :-)
Nejen originální nápad a s hezkou myšlenkou, ale i chutně namalovaný.

 

Nikdy jsem nevěděla přesně, co si představit jako ta nová média. Tohle jsou výňatky z popisu na stránkách AVU: Postupy ateliéru jsou založeny na experimentální práci s technologiemi … na inovativních způsobech zacházení s uměleckým konceptem … Studentům je umožněn volný výběr prostředků, a to nejenom s použitím digitálních technologií … ale také možnost jejich kombinací s klasickými a materiálovými médii (kresba, instalace, objekt) …
V principu tedy umění s použitím i jiných technologií a materiálů, než jen klasických papír – plátno – barvy… Teď už mám tedy úplně konkrétní představu – třeba malování na talíře :-)

 

 

Ateliér malířství III

AVU - Ateliér malířství III - Jan Harant
Jan Harant
Můj oblíbený malíř. Má zajímavý styl a líbí se mi ta neobvyklá barevnost. Jeden jeho obraz bych jednou chtěla mít na zdi.

Taky jsem tam narazila na sešitek s názvem Historky z Baumaxu aneb Harant v Baumaxu, ve kterém vtipně sepsal zážitky z doby, kdy tam rok a půl pracoval. Hned první z nich myslím vystihuje podstatu:
AVU - Ateliér malířství III - Jan Harant

 

 

 

AVU - Dominik Běhal
Dominik Běhal

 

AVU - Matěj Macháček
AVU - Matěj Macháček
Matěj Macháček – krásné akvarely, připomněly mi jeho loňské práce.

 

AVU - Barbora Dohnalová

Barbora Dohnalová

 

A to je konec druhé části :-)

Publikováno v rubrice výstavy, štítky , , .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *