bojovat proti odpadu, když je ještě zbožím

quoteTotálně mobilizovaná společnost je ovládána velkými koncerny, stát se zredukoval na donucovací a socializační moc k prosazování jejich zájmů, ekonomický systém je propleten s celosvětovým systémem vojenských paktů, monetárních dohod a vývojových plánů, legitimnost politické moci je produktem strategického investování nadnárodních koncernů do médií.

 

Kritika status quo je klasifikována jako výraz psychické nestability, politické nezodpovědnosti a sociální nezakotvenosti intelektuálů.

vnucují všem lidem na Zemi svá práva, své hodnoty, svou pravdu, svou spravedlnost, svůj rozum, své prošlé konzervy a léky jako práva, hodnoty, pravdy, spravedlnost, rozum, konzervy a léky „univerzálně lidské“

 

Průmyslový růst je především růstem odpadu; zboží na regálech je jen jeho chvilkovým převlekem, ten se brzy potrhá a lesklé zboží se změní ve smrdutý a jedovatý odpad. Máme nějaký rozumný důvod k jeho výrobě? Všichni bojují proti odpadu, musejí se ale naučit bojovat proti odpadu, když je ještě zbožím.

 

ukázka z knihy Václav Bělohradský: Společnost nevolnosti

Publikováno v rubrice texty, štítky , .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *