o mně

Ahoj, jmenuju se Milada a vítám Vás na svém blogu :-)

Občas se chci podělit o to, co právě tvořím, čtu nebo co mě inspiruje, a proto jsem si ho založila. Vždycky jsem byla poněkud černá ovec, tak jsem se rozhodla, že to nebudu zapírat a nazvala jsem tak svůj web. Občas se tomuto faktu někdo diví, což mě těší, protože to znamená, že úspěšně předstírám, že zapadám.

Maluju to, v čem vidím krásu. Realitu, pravdivost, nearanžované věci, kousky české přírody. A nebo naopak podle fantazie, z úplně jiného světa.
Mám ráda obrazy, které zachycují podstatu, myšlenku.
Líbí se mi drobné nedokonalosti, které jsou jaksi jedinečné a nezopakovatelné. Představuju si, že ve stopách štětce na obraze je uložen okamžik, kdy obraz vznikal.

Vyšívám na stroji. A občas ušiju i něco praktického.

Inspiraci čerpám hlavně z přírody, z knih, textů a slov a toho, co dům dal ;-)

 

Na instagramu můžete sledovat, na čem právě pracuju.

 

Ke kreslení obrázků a úpravě fotek používám open-source editory GIMP a Inkscape.
Na 3D grafiku a animace a dokonce i na editaci videa doporučuju Blender.


Děkuji za návštěvu a budu moc ráda, když Vám mé obrazy i další díla udělají radost – nebo Vás dokonce budou inspirovat k vlastní tvorbě :-)


quoteIl semble que la perfection soit atteinte non quand il n’y a plus rien à ajouter, mais quand il n’y a plus rien à retrancher.   /   It seems that perfection is achieved not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away.     Antoine de Saint-Exupéry

quoteThere is hope in honest error, none in the icy perfections of the mere stylist.
Charles Rennie Mackintosh

 

Comments are closed.