o mně & kontakt

Ahoj :-)

Vítám vás na svém blogu, který jsem si pořídila, abych si mohla někam poznamenat, co mě zaujalo a co tvořím. Stejně jako mě inspiruje tvorba jiných, doufám, že tento blog zas potěší vaše oko a bude inspirovat vás.

Vždycky jsem byla poněkud černá ovec, tak jsem se rozhodla, že to nebudu zapírat a nazvala jsem tak svůj web. Občas se tomuto faktu někdo diví, což mě těší, protože to znamená, že úspěšně předstírám, že zapadám.

Maluju to, v čem vidím krásu. Realitu, pravdivost, nearanžované věci, kousky české přírody. A nebo naopak podle fantazie, z úplně jiného světa.
Mám ráda obrazy, které zachycují podstatu, myšlenku.
Líbí se mi drobné nedokonalosti, které jsou jaksi jedinečné a nezopakovatelné. Představuju si, že ve stopách štětce na obraze je uložen okamžik, kdy obraz vznikal.

Vyšívám na stroji. A občas ušiju i něco praktického.

Inspiraci čerpám hlavně z přírody, z knih, textů a slov a toho, co dům dal ;-)

Často mě zaujmou detaily vzniklé jaksi mimochodem, a které divák normálně nevidí. Rychlá skica, náhodná kombinace barev, zadní strana výšivky… Kromě finálních fotek tvorby sem tedy zaznamenávám i to hezké okolo, proces vzniku.

 

Na instagramu můžete sledovat, na čem právě pracuju.

 

Ke kreslení obrázků a úpravě fotek používám open-source editory GIMP a Inkscape a občas MyPaint.
Na 3D grafiku a animace a dokonce i na editaci videa doporučuju Blender.


Pokud máte nějaké další dotazy, můžete mi napsat na milli@cernaovec.cz.


 

quoteIl semble que la perfection soit atteinte non quand il n’y a plus rien à ajouter, mais quand il n’y a plus rien à retrancher.   /   It seems that perfection is achieved not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away.     Antoine de Saint-Exupéry

quoteThere is hope in honest error, none in the icy perfections of the mere stylist.
Charles Rennie Mackintosh

Comments are closed.